دکوراسیون داخلی منزل و اداره و  طراحی آنها ، امروزه به امری رایج و متداول تبدیل شده است؛ این طراحی در عصر حاضر به عنوان یک هنر و حرفه شناسایی می شود و می تواند تاثیر به سزایی در محیط داخلی منزل یا محیط کار داشته باشد. با یک دکوراسیون داخلی خوب می‌توان فضای کوچک را بزرگ نشان داد و یا محیط قدیمی را به مکانی مدرن و به روز تبدیل کرد.

دکوراسیون داخلی چیست؟

به نقل از ویکی پدیا و در لغت‌نامه ی وبستر، طراحی داخلی چنین تعریف شده‌است: «هنر یا عمل برنامه‌ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان»

طراحی داخلی در واقع نوعی فرآیند شکل گیری و تناسب مشخصات زیبایی شناسی داخلی ساختمان، جهت رفع نیازها و ایجاد رفاه بیشتر برای ساکنین می باشد.

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی

انواع دکوراسیون داخلی

به طور کلی طراحی دکوراسیون داخلی در سه دسته ی دکوراسیون داخلی کلاسیک، دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک و دکوراسیون داخلی مدرن تقسیم می شود.

دکوراسیون داخلی کلاسیک

در دکوراسیون داخلی کلاسیک، معمولاً فضای دیوارها با گچ بری تزیین می شود. این سبک معمولا شلوغ است و تزئینات زیبا و چشمگیری را در خود جای می دهد. مبلمان سلطنتی، آینه های طرح دار بزرگ، لوستر های پر زرق و برق و پرده‌ها و فرش‌های فاخر و اصیل، معمولاً مزین این نوع سبک از دکوراسیون داخلی هستند؛ شکوه و بزرگی و جلال را می‌توان از سبک کلاسیک دریافت نمود.

دکوراسیون داخلی مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن، امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. این سبک برخلاف سبک های کلاسیک، ساده و بسیار جذاب و گیرا می باشد. خطوط صاف و یکدست، تزیین کننده ی این نوع از طراحی داخلی هستند. استفاده از رنگ های روشن به همراه تزیینات جانبی بسیار کم و ساده، حس تازگی را به فرد منتقل می‌کند. مبل های ساده، فرشهای یکدست، پرده های ساده و سفید، لامپ های روشن و پر نور، حس طراوت را از محیط ساتع خواهد کرد.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

دکوراسیون مابین کلاسیک و مدرن را نوکلاسیک می‌گویند؛ این دکوراسیون ترکیبی از مبلمان و سایر وسایل تزیینی، پرده‌ها، فرش هایی از هر دو سبک است. معمولا رنگ های مورد استفاده در این سبک، مات و خنثی هستند که برای دیوارها و سایر لوازم این سبک انتخاب می‌شوند.

 

تاثیر دکوراسیون داخلی بر روحیه ی افراد

دکوراسیون داخلی می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روحیه ی افراد داشته باشد. مخصوصا اگر مطابق با سلایق و علایق آنها انتخاب شود. تصور کنید که خسته از سر کار به خانه خود بر می گردید، مواجهه با یک محیط زیبا و مطابق میل شما، می تواند باعث افزایش دریافت آرامش از فضا و راحتی فکری شود.

شرکت هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی، هر سبک دکوراسیونی را که برای منزل یا محیط کار خود بر می گزینید، باید از قاعده خاصی از رنگ ها پیروی کند، این هماهنگی بین رنگها را هارمونی رنگ می‌نامند. مثلاً در دکوراسیون های کلاسیک معمولاً استفاده از رنگ‌های براق مانند طلایی و یا رنگهای قهوه ای و زرشکی و…. رایج است. در دکوراسیون های مدرن نیز رنگ های خنثی مانند آبی کم رنگ، کرم، سفید بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

حرف آخر

 

انجام دکوراسیون داخلی منزل به گمان خیلی از افراد ایجاد هزینه ی اضافی باشد. اما مطمئن باشید که این هزینه برای دکور داخلی، علاوه بر اینکه زیبای خانه شما را دو چندان می‌کند، باعث ایجاد حس آرامش و مثبت اندیشی در بین تمامی اعضای خانواده خواهد گردید،پس بهتر است که به هیچ عنوان این وجه از طراحی را دست کم نگیرید!