بازسازی خانه و ساختمان در واقع به مرمت و نوسازی یک سازه اطلاق می گردد. یعنی شما یک منزل یا ساختمان را در اختیار دارید که بنا به دلایل مختلفی چون فرتوت شدن آن، تکراری شدن فضا و یا هر علت دیگری می خواهید که آن را دوباره سازی کنید. قطعاً بازسازی یک منزل مسکونی عمر آن سازه را افزایش داده و به استفاده مفید از آن کمک شایانی می کند.

بازسازی ساختمان مسکونی چیست ؟

بازسازی و یا نوسازی یک بنای قدیمی، تصمیم نسبتاً بزرگی است. زمانی که می خواهید این کار را انجام دهید باید عواملی چون میزان بودجه ی در دسترس، نتیجه ی مورد نظر و دلخواه، انتظاری که از تغییر دارید و… را در نظر گرفته و بعد به تصمیم نهایی و اجرای آن بیاندیشید. در قدم اول باید بررسی کنید که آیا کل خانه نیاز به بازسازی دارد یا بخش‌هایی از آن و آیا این بازسازی ها مربوط به زیرساخت های خانه نیز می شود یا خیر. اینها عوامل مهمی است که قدم های اولیه را برای بازسازی مشخص میکند.

بازسازی-خانه-مسکونی
بازسازی-خانه-مسکونی

مراحل بازسازی و طراحی ساختمان

بعد از مشخص شدن هدف بازسازی به سراغ انجام آن میرویم؛ بازسازی شامل دو مرحله است. بازسازی زیر ساخت و بازسازی دکوراسیون بنا. قسمت اول یعنی بازسازی زیرساخت، شامل تغییرات یا تعمیر قسمت های اصلی خانه است. مانند بازسازی سیستم لوله های آب، سیستم برقی خانه، دیوارکشی، اضافه و یا حذف پله ها و … بازسازی دکوراسیون داخلی  نیز شامل مواردی می شود که بخش زیبایی ظاهری ساختمان شما را تشکیل می‌دهد. مواردی که مربوط به ظاهر و زیبایی و دیزاین خانه می‌شود و جزو تغییرات بخش داخلی محسوب می گردد.

هزینه ی بازسازی ساختمان چقدر است؟

هزینه های بازسازی خانه متغیر است و بسته به میزان تغییراتی که شما در نظر دارید در ساختمان مربوطه انجام دهید، فرق می کند. به طور مثال بازسازی نمای خارجی خانه، تعویض سیستم برقی، اضافه کردن یک اتاق، تخریب بعضی دیواره ها، اضافه کردن یا تعویض کمدهای دیواری، تعویض کابینت ها و … از مواردی است که هزینه بالاتری نسبت به تعویض مبلمان، تعویض قاب ها، تعویض سرویس چوب و… (که جزء طراحی داخلی منزل حساب می‌آیند) می شوند، دارد. به هر حال اگر می خواهید که هزینه ی نهایی بازسازی خانه را بدانید، بهتر است ابتدا یک لیست جامع از تغییراتی که نیاز دارید، تهیه کنید و پس از آن به صورت حدودی به برآورد هزینه ها بپردازید. البته که هر چه منزل مورد نظر برای بازسازی به اصطلاح کلنگی تر باشد، هزینه ی بازسازی بیشتر خواهد بود.

شرکت هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

اهمیت بازسازی و طراحی ساختمان

در واقع فعالیت هایی که باعث می‌شود تا یک ساختمان مجدداً قابل سکونت شود را بازسازی می گویند. بازسازی در حیطه ی ساختمانی اهمیت بالایی دارد. زیرا در این کار با اینکه یک بنا را خراب نمیکنند، آن را مجدداً قابل سکونت کرده و می توان سالیان سال پس از بازسازی از آن استفاده نمود. با بازسازی و طراحی مجدد، ساختمان جان تازه‌ای می‌گیرد و با این کار به حفظ محیط زیست انسان نیز کمک زیادی می شود.

حرف آخر

جالب است بدانید که بازسازی ساختمان اگر در قسمت‌ های عمده‌ای از بنا اجرا شود، باید قوانینی را نیز رعایت کرد و در صورت عدم رعایت آنها، مشمول مجازات و جریمه خواهید شد. به طور کلی بازسازی ساختمان شامل مراحلی چون اخذ مجوز، تخریب، اضافه یا حذف فضا، گچکاری، نورپردازی، کف سازی، رنگ‌ زدن و …می‌شود.