محوطه سازی ویلا یعنی طراحی فضای محوطه ویلا در جهت دلنشین تر کردن و با صفا کردن ویلا. آنچه توجه بیننده را به خود جلب می کند، محوطه ویلا ست. دلچسب بودن محوطه برابر است با القای حس آرامش و رضایت؛ زیرا یکی از مهم ترین دلایل خرید و داشتن یک ویلا، استفاده از محوطه آن در روزها و شب های گرم و سرد فصول سال است.

از طرفی هرچقدر که محوطه سازی ویلا طبیعی تر، لوکس تر و زیباتر باشد، ارزش کل ویلا نیز بالاتر خواهد بود.

محوطه ورودی ویلا
محوطه ورودی ویلا

چه کنیم که محوطه سازی ویلا جدید، لوکس و زیبا باشد؟

 1. حیاط و یا باغی که شما را به ساختمان اصلی هدایت می کند، از اهمیت بسیار زیادی در محوطه سازی دارد. امروزه مسیر ورودی را با سنگفرش های بسیار زیبا، دالان های تزیینی و گل ها و گیاهان، تزئین می کنند و این گونه می توان در همان لحظه ی ورود حس آرامش را القا کرد.
 2. مسلما دومین موضوع مهم در محوطه سازی ویلا فضای سبز آن است. به جرات می توان گفت که محوطه سازی بدون گل و گیاه هیچ معنایی ندارد، حتی اگر از گیاهان مصنوعی استفاده شود. در ایجاد فضای سبز چند نکته را در نظر بگیرید:
 • ابعاد کلی باغ و محوطه
 • سبک مورد علاقه تان
 • سبک مناسب محوطه
 • فرم و اندازه گلها، گیاهان و درختان

به نظر می رسد که درختچه های مینیاتوری، پایه کوتاه و گلدان های یکدست و یک اندازه و یک شکل، محوطه ویلا را جذاب تر می کنند.

محوطه-سازی
محوطه-سازی

3. مگر محوطه سازی ویلا بدون استخر و یا حتی یک حوض کوچک معنایی هم دارد. با توجه به میزان فضای محوطه ی ویلا، حتما از استخر و یا یک حوضچه ی مناسب استفاده کنید؛ این طرح جذابیت، انرژی خوب و حس طراوت را افزایش می دهد.

4.در محوطه سازی ویلا، با طراحی و ساخت یک آلاچیق لاکچری فضای محوطه را دلچسب تر و کاربردی تر کنید. باز هم طرح، اندازه و نوع مصالح استفاده شده در آن به اندازه محوطه، نوع ساخت ویلا و میزان بودجه شما بستگی دارد.

 1. طبق معماری مدرن امروزی با نورپردازی محوطه، محیط بیرونی محوطه را شکیل تر و زیباتر کنید. نورپردازی در محوطه کاملا شخصی است و سلیقه ی شما نیز تاثیر زیادی بر آن دارد. می توان پیشنهاد کرد که در مناطق زیر از نورپردازی های خاص و مدرن استفاده کنید:
 • نورپردازی تزئینی در حاشیه ی استخر و یا حوضچه
 • نورپردازی تزئینی در حاشیه ی سنگ فرش های ورودی
 • نورپردازی های چشمک زن در میان گل ها و درختچه ها
 •  لامپ های ایستاده و ثابت در راه های ورودی
شرکت هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

 1. با طراحی و ساخت یک شومینه ی زیبا در محوطه ویلا حتما به شب نشینی های شب های سرد زمستان و پاییزی گرما، صمیمیت و مهربانی ببخشید.

به طور کلی، برای اینکه محوطه سازی ویلا به درستی انجام شود، موارد زیر را در نظر بگیرید:  گیاهان متنوع، آلاچیق، نهر، استخر، گلدان ها و جعبه های زیبای گل و رنگ های  شاد و متنوع.