دانستن نکات مهم و ضروری درباره ی دکوراسیون اداری، بسیار مهم و ضروری است؛ زیرا انسان های امروزی درک متفاوتی نسبت به پیشینیان دارند. به عنوان مثال، معتقدند که وقتی قرار است ساعتهای طولانی را پشت میز کارشان بنشینند، پس لازم است که دکوراسیون آن محیط، رضایت بخش باشد و بتواند تا حد زیادی از کسالت و خستگی کارشان را کاهش دهد. همان طور که مدرسه خانه ی دوم کودکان و دبیران است، محل کار نیز به نوعی خانه ی دوم کارمندان تلقی میشود.

انسان ها ذاتا عاشق دکورهای شیک، مدرن، جذاب و متریال های به روز و فضاهای سبز و با نشاط در محل کار و محل زندگی خود می باشند.

دکوراسیون-اداری
دکوراسیون-اداری

تاثیرات دکوراسیون اداری چیست؟

 • تاثیر روانشناسی
 • تاثیر مستقیم بر طرز فکر مشتری و ارباب رجوع
 • افزایش بهره وری شرکت
 • بالا بردن روحیه ی کارمندان
 • به نمایش گذاشتن هویت شرکت و یا اداره
 • تاثیر بسزا در ارتقا کیفیت روابط بین مشتری و کارمندان
شرکت هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

منظور از دکوراسیون اداری چیست؟

دکوراسیون اداری شامل سه بخش می شود؛ بخش بیرونی و نمای ساختمان اداری، بخش حیاط ( اگر وجود داشته باشد) و محوطه ی داخلی ساختمان که شامل راهروها و اتاق ها می شود.

واضح و اثبات شده است که  متریال های تزئینی خارجی ساختمان های بسیار مدرن و شیک وجود دارند، پس در طراحی و دکوراسیون خارجی ساختمان اداری، کاشی و سرامیک ها، از بهترین ها و زیباترین ها استفاده کنید.

بهترین کار این است که با تحقیق درباره ی دکوراسیون های مختلف و مدرن اداری، به یک دکور استاندارد و اداری از نظر رنگ کفپوش ها، دیوارها و مبلمان های سازمانی، اداری استفاده کنید.

فاکتورها و نکات مهم درباره دکوراسیون اداری عبارتند از:

مبلمان، فضای سبز اداره، رنگ آمیزی داخلی، فضاها و مکان های استراحت کارکنان که شامل سالن غذاخوری و یا مکانی که به استراحت کارکنان اختصاص داده می شود، از فاکتورهایی هستند که در دکوراسیون اداری مهم هستند؛ مهم تر اینکه باید بین تمامی عوامل و فاکتورها، هارمونی و هماهنگی وجود داشته باشد.

 • یکی از مهم ترین رکن های دکوراسیون اداری، مبلمان اداره است که بسیار چشمگیر و مهم است. مبلمان اداره نخست باید بسیار زیبا و مدرن باشد که توجه ارباب رجوع را به خود جلب کنید و از طرفی استاندارد و سازگار با ارگونومی بدن ساخته شده باشد؛ زیرا یک کارمند ساعتهای طولانی پشت میز می نشیند، پس نباید سلامت تن او در خطر باشد و کارمندان باید احساس آرامش و راحتی داشته باشند.
 • نکته ی بعدی فضای سبز اداره است، که بسیار مهم و ضروری می باشد. اما اگر اداره ای از داشتن فضای سبز محروم است، می توان با قرار دادن گلدان های طبیعی در تمامی اتاق ها، فضای سبز را به داخل ساختمان انتقال داد و زیبایی دکوراسیون را افزایش داد.
 • نکته ی بسیار بسیار مهم در دکوراسیون اداری، رنگ آمیزی داخلی آن است. پیشنهاد می شود که از رنگ های گرم و انرژی بخش استفاده شود. بهتر است از رنگ های ترکیبی زیبا در کنار هم استفاده کنید.
 • اتاق و یا فضایی که به استراحت گاه اختصاص داده می شود؛ باید از نظر مبلمان بسیار راحت و استاندارد و در عین حال زیبا و منظم باشد.
 • بهتر است از ایده ها ونظرات کارمندان و کارکنان اداره نیز استفاده کنید. این گونه، اداره را به محیطی دلخواه برای کارکنان تبدیل خواهید کرد.