یادمان باشد قرار است درباره ی مکانی صحبت کنیم که دکوراسیون آن در هر شرایطی نقش بسیار مهمی در سرحال نشان دادن حال و هوای خانه دارد؛ حتی اگر اعضای خانواده این گونه نباشند.درست حدس زدید دکوراسیون آشپزخانه نقش بسیار مهمی دارد.

دلایل مهم بودن دکوراسیون آشپزخانه چیست؟

 1. آشپزخانه قلب خانه و یکی از اجزای اصلی آن به حساب می آید.
 2. یکی از مهم ترین مکان هایی است که به دورهمی های خانواده گرمی می بخشد.
 3. نظم، چیدمان و طراحی آشپزخانه نشان دهنده ی عشق، ذوق و سلیقه خانم خانه است.

چه نکاتی را در انتخاب دکوراسیون آشپزخانه در نظر بگیریم؟

قبل از هر چیزی یادمان باشد که آشپزخانه تنها مکانیست که خانم خانه ساعتها در آنجا به سر می برد، پس علاقه و خواسته ی ایشان حرف اول و مهم ترین رکن است.

دکوراسیون-آشپزخانه
دکوراسیون-آشپزخانه

نکات مهم در دکوراسیون آشپزخانه

 1. در صورتی که فضای منزل تان زیاد است، شما می توانید از دو سبک متفاوت در آشپزخانه و پذیرایی استفاده کنید؛ اما اگر در خانه کوچکی زندگی می کنید، عاقلانه تر و زیباتر آن است که سبک انتخابی شما در دکوراسیون آشپزخانه و قسمت های دیگر یک رنگ و یکسان باشند.
 2. به روزترین سبک، سبک مدرن است؛ که بر خلاف تنوع بسیار در وسایل آشپزخانه، این سبک بسیار ساده، خلوت و پوشانده شده با وسایل ضوروری است.
 3. کفپوش آشپزخانه نقش بسیار چشمگیری در  آشپزخانه دارد؛ پس رعایت نکات زیر بسیار مهم و کاربردی است: کف پوشی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی و هماهنگ بودن با رنگ و طرح کابینت ها، قابل شستشو، با دوام و با کیفیت باشد و همچنین قیمت مناسبی نیز داشته باشد.
 4.  تنظیم نور آشپزخانه یکی از موارد بسیار مهمی است که دکوراسیون آن را زیباتر و جذاب تر می کند. نور آشپزخانه را با لامپ های متفاوتی همچون لامپ های کوچک و بزرگ ال ای دی، لوستر های زیبا و متنوع تنظیم کنید.
 5. . زیبایی دکوراسیون داخل آشپزخانه را با یک میز ناهار خوری زیبا و ساده دو چندان کنید. با قرار دادن گلدانی زیبا و رنگارنگ، به اعضای خانواده اطمینان خاطر و آرامش ببخشید.
شرکت هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

 1. با استفاده از شلف و قفسه های زیبا برای همیشه از چیدن ظروف بدقلق و بی شکل که در هیچ کابینتی جا نمی گیرند خداحافظی کنید و دکور آشپزخانه را به مکانی سنتی، مدرن تبدیل کنید.
 2. تنها با استفاده از دو رنگ در چیدمان آشپزخانه و رنگ کابینت ها، میتوانید به دکوراسیون آشپزخانه نظم ببخشید و فضای آن را دو برابر نشان دهید. دو رنگ انتخابی می توانند مکمل هم و یا متضاد با یکدیگر باشند.
 3.  با وجود تنوع بسیار زیادی که کاشی های امروزی دارند، تلاش کنید که رنگ کاشی ها را با کفپوش و رنگ سرامیک ها و کابینت ها هماهنگ کنید.
 4. قبل از خرید وسایل مورد نیاز آشپزخانه، این موضوع مهم را در نظر بگیرید؛ اول این که متراژ و اندازه ی آشپزخانه و بعد از آن هم خرید وسایل مهم و پر کاربرد؛ دو مورد گفته شده از موارد مهمی هستند که دکوراسیون آشپزخانه را ایده آل تر و زیباتر می کنند.
 5. قرار دادن چندین گلدان کوچک و بزرگ با گل های طبیعی در چیدمان آشپزخانه، فضای آرام، زیبا و پر طراوتی را ایجاد می کند.
 6. با قرار دادن وسایل برقی در درون کابینت ها، دکوری خلوت و مدرن بسازید.