چه کسی نمی خواهد خانه رویایی داشته باشد؟ زندگی ویلایی سبکی از زندگی است که تقریباً همه در آن انتظارات و خواسته های طولانی اما کوتاه دارند. شما می خواهید شروع به زندگی در یک ویلا با باغ ، استخر ، طبقات کم ، در منطقه ای زیبا کنید که مطابق خواسته ها و نیازهای خود بسازید ، در واقع همه ما واقعاً دوست داریم از زندگی در بالاترین سطح رفاه لذت ببریم. بنابراین چگونه می توان ویلا ساخت که مطابق با خواسته های شما باشد؟ به چه چیزهایی باید در ساخت ویلا توجه شود ؟ آیا تا به حال به طور مفصل به همه فرایندهای ساخت فکر کرده اید؟ در این مقاله قصد داریم به 10 مورد از مهمترین موارد ساخت ویلا بپردازیم و سوالاهایی که در ذهن شماست پاسخ دهیم.

چرا خانه ویلایی بسازیم؟

ساخت ویلا خصوصی تجربه ای نیست که هر شخصی بتواند در زندگی خود زندگی داشته باشد. بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند ، ویلای خود را نساخته اند یا اجاره ای است یا خریداری کرده اند. تعداد افراد اندکی هستند که این شانس را دارند که ویلای خود را بر اساس رویاها ، نیازها و فرصت های خود در محل مورد نظر خود بسازند . در گذشته ، زمانی که مردم عمدتا در مناطق روستایی زندگی می کردند ، هر خانواده در قسمت خاصی از زمین خانه های خود را می ساختند. امروزه ، بهتر است این مسئله را با کمک متخصصان انجام دهیم. زیرا زمین مورد نظر به سختی یافت می شود و معمولا گران است ، همچنین بسیاری از تخصص ها و رویه های قانونی در مسائل مربوط به ساخت و ساز مطرح می شود که به تنهایی نمی توان آن را انجام داد.
ساخت و ساز ویلا گران قیمت و فرآیند کاملاً دقیق است. برای اینکه گام به گام از نحوه ساخت ویلای رویایی خود مطلع شوید و اشتباهات خود را به حداقل برسانید ، ما در ادامه به 10 مورد از فرآیندهای مفید در ساخت ویلا می پردازیم.

ساخت-ویلا-شهریار
ساخت-ویلا-شهریار

10 نکته مهم در ساخت ویلا

1. شناسایی نیازها و انتظارات
2. تشخیص محل ساخت ویلا
3. میزان بودجه
4. معماری و طراحی داخلی
5. راه حل های مهندسی
6. انجام معاملات رسمی
7. ساخت و ساز ناهموار
8. ساخت سازه زیبا
9. مواردی که باید در زندگی ویلایی مورد توجه قرار گیرد
10. ویلا جهت سرمایه گذاری
در جهان امروز داشتن فرصتی برای ساختن ویلا برای خود به یک امتیاز بزرگ تبدیل شده است. شرایط اقتصادی و زمان بسیار محدود آن را برای یک توده بزرگ از مردم غیرممکن می سازد. این فرآیند با اتخاذ هزینه ها و تصمیمات جدی برای یک خانواده با سطح متوسط اقتصادی ،سرمایه گذاری مهمی است. بنابراین ، این موضوع که شامل تصمیمات حساس و مهمی است ، باید با فرایندهای منطقی با همان شدت طی شود. به همین دلیل ما در این مقاله می خواهیم به شما کمک کنیم.

1. شناسایی نیازها و انتظارات در ساخت ویلا

مهمترین کاری که باید قبل از انجام انواع فعالیت های ساختمانی انجام می شود ، تعیین نیازها و انتظارات است. این نیازها و انتظارات را می توان به طور خلاصه طراحی نامید. طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا باشد و تیم ها را برای اجرای پروژه راهنمایی کند. خلاصه اهداف اصلی ساخت ویلا باید در طراحی گنجانده شود. ساختار ویلا ، عادات روزمره ،اهداف استفاده در محیط داخلی و خارجی ، تعداد اتاقها ، انتظارات در مورد دکوراسیون ، تعیین فرصتهای مالی ، زمان تعیین شده برای اتمام کار ، تجهیزات فنی ، محل سکونت مورد نظر ، نیازهای افراد خانواده از جمله کودکان ، معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در طراحی گنجانده شود به طور دقیق راهنمای معماران و متخصصان باشد. در واقع طرح درست، جایی که نیازها و انتظارات به شیوه ای صحیح و واقع بینانه ارائه می شود ، نکات بسیاری را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می کند.

2. تشخیص محل ساخت ویلا

ویلا در نهایت نوعی از املاک و مستغلات است و مکان مهمترین نکته در مورد ملک است. به عنوان صاحب ویلا ، هیچ چیز بهتر از انتخاب محل مناسب در منطقه ای که دوست دارید و نحوه زندگی در محیطی که شما می خواهید ، وجود ندارد. زندگی ویلایی یک انتخاب کاملا شخصی است. گرچه ارزیابی منطقی محل از انتخاب های شخصی دشوار است ، اما لازم است معماران در مورد مسائل مربوط به موقعیت مکانی به مشتریان خود که می خواهند در این زمینه ویلایی داشته باشند توصیه های منطقی ارائه دهند تا از آثار منفی بخصوص پشیمانی جلوگیری شود. هنگام انتخاب مکان ، نه تنها وضعیت فعلی منطقه بلکه آینده آن نیز باید مورد بررسی قرار گیرد و پروژه های مورد اجرا در منطقه باید با برنامه های دقیق ارزیابی منطقه در نظر گرفته شود. ساخت و ساز ویلا یک سرمایه گذاری مهم در املاک است و محل سرمایه گذاری در املاک بسیار مهم است. دسترسی محلی ، امکانات رفاهی ، زیرساخت ها ، عوامل محیطی باید در منطقه مورد توجه قرار گیرد. شاید ممکن باشد نیاز به ارزیابی ویژگی های زمین مورد نظر باشد. زیرا در صورتی که زمین از نظر ویژگی هایی از جمله خاک نامرغوب ، نشست و… مشکل داشته باشد در آینده برای ساخت و ساز به مشکل خواهید خورد و هزینه گزافی را از دست خواهید داد .به همین دلایل ، قبل از تصمیم گیری در مورد مکان دقیق ، از یک معمار متخصص در ویلا راهنمایی و مشورت بخواهید.

3. بودجه در ساخت ویلا

ساخت ویلا برای مدیریت زمان و هزینه کار سختی است. با در نظر گرفتن هزینه ،زمان کل باز هم ممکن است از بودجه ای که در ابتدا محاسبه کردید ،فراتر رود. هزینه ساخت ویلا در هر واحد مساحت به دلایل بسیاری بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. بنابراین ، مهم است که بودجه را به درستی تعیین کرده و نقدینگی را به خوبی برنامه ریزی کنید. به این ترتیب کیفیت و زمان مورد نظر برای رسیدن به زندگی ویلایی رویایی با کمترین مشکل روبرو خواهید بود. تعیین بودجه ای که باید در هر مرحله از کار بخصوص در ابتدای کار هزینه شود و تهیه جداول هزینه های حین کار ،کار مهمی است که باید انجام شود. از آنجا که ساخت و ساز ویلای مسکونی یک مساله شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد ، مطمئناً انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سرمایه گذاری در ملک تجاری وجود دارد. با این حال ، تیم پروژه باید به درستی انتخاب شده باشد که تا آنجا که می تواند بودجه مالک ویلا را در نظر بگیرد و در هر مرحله هشدارهای لازم را بدهد.

4. معماری و طراحی داخلی

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای رویایی خود می گیرید ، اولین کار بسیاری از افراد بررسی طرح های ویلایی است که مطابق میل شما در پلتفرم های مختلف ارائه شود. هیچ چیز بهتر از این وجود ندارد که زمانی تصمیم به ساخت ویلا می گیرید ، معمار شما بزرگترین دستیار شما در تحقق پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرایند است. رابطه خوبی که با معمار برقرار می کنید مستقیماً به عنوان کیفیت در ویلای شما ظاهر می شود. کار با معماری که شما را درک می کند ، به شما گوش می دهد و در هر شرایطی مشاوره حرفه ای ارائه می دهد ، این فرایند را بسیار لذت بخش خواهد کرد. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید ، بلکه به او در طراحی خانه رویاهایتان کمک کنید.
در طول فرایند طراحی معماری ، نقشه های رویای شما و طرح های مورد نظر شما با طرح های مختلف و ظاهرهای مختلف ارائه می شوند. ارجاعات صحیح و صادقانه در این فرایند اول به خواسته هایی تبدیل می شود که هنگام تهیه پروژه های دقیق در فرایندهای بعدی با دقت مورد بررسی قرار می گیرد. تصمیمات و برنامه ریزی در همه موارد از جمله نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی ویلا باید یکپارچه انجام شود. کارهای پلان ، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان بدون وقفه انجام شود. همه موارد با در نظر گرفتن نیازهای شما ، بودجه و محدودیت های زمان توسط معمار حرفه ای به مناسب ترین شکل انجام می شود و روند کار را بسیار ساده تر می کند.

ویلاسازی-شهریار
ویلاسازی-شهریار

5. راه حل های مهندسی

فرایند معماری و طراحی داخلی را نباید مستقل از راه حل های مهندسی در نظر گرفت. سیستم ساختاری ساختمان ، سیستم های گرمایش-سرمایش-تهویه ، تاسیسات ، شبکه های برق و روشنایی باید مطابق با طراحی معماری انجام شود. راه حل های مهندسی نه تنها با توجه به مرحله ساخت ، بلکه با توجه به روند پروژه نیز باید انتخاب شوند. انتخاب سیستم های بادوام با هزینه کم ، کاربرد فراوان با کمترین مشکلات در دراز مدت به لذت زندگی ویلایی شما منجر می شود.

6. اجرای موارد حقوقی (مجوزها)

مانند هر پروژه املاک و مستغلات ، قبل از ساخت ویلای خصوصی شما باید رویه های قانونی انجام شود. اداره ثبت احوال ، اداره ثبت اسناد و املاک ، اداره شهرداری و شهرسازی ، شرکت بازرسی ساختمان ، برق ، گاز ، آب و فاضلاب و تلفن و غیره بسیاری از سازمانها باید درخواست دهند. از آنجایی که هر سازمانی استانداردها و اولویت های خاص خود را دارد ، متأسفانه گاهی اوقات فرآیند آن طولانی یا پیچیده می شوند. به همین دلیل ، پشتیبانی صحیح از کارشناسان و واگذاری این مسائل به متخصصان برای انجام مراحل اداری و قانونی ، راه درستی است.

7. ساخت سازه ویلا

شما تمام مراحل رسمی لازم را در رابطه با ویلای خود به پایان رسانده اید ، پروژه رویایی خود را با معمار خود طراحی کرده اید و اکنون وقت آن است که به میدان بیایید. فاز اول مرحله ساخت و ساز به چیدمان زمین مربوط می شود. اگر ویلا به هیچ جاده ای متصل نیست ، قبل از هر چیز لازم است که جاده ای را ترتیب دهیم ، حتی اگر از خاک یا سیمان ساخته شده باشد و نیاز باشد تا ساخت و ساز شود تا به قطعه برسد این کار را انجام دهید. نگران نباشید ، می توان این مسائل را بدون مشکل برطرف کرد. سپس ، حفاری-پر کردن و در صورت لزوم ، کار دیوار کشی انجام می شود. پس از این عملیات ، موارد اصلی سازه ای مانند دیوارهای حامل ، دیوارهای اصلی ، زیرساخت ها ، محوطه ، مکان استخر ، سقف ، آلاچیق ، زمین بازی و… ساخته می شوند. اگرچه عمدتا از سازه های بتنی استفاده می شود ، اما ساختمان هایی با معماری چوبی ، فولادی یا سنگی در پروژه های ویلایی بسیار زیبا و دلنواز می باشد.

8. معماری داخلی

بعد از ساخت سازه ای مرحله معماری داخلی است. این مرحله همانطور که از نامش پیداست شامل عناصر تزئینی و رسیدگی به جزئیات داخلی است. تجهیز بخش های داخلی مانند حمام ، توالت ، آشپزخانه ، پوشش کف ، دیوار و سقف ، مبلمان ثابت و متحرک ، روکش سقف و نما از جمله مواردی است که در این فرآیند در نظر گرفته می شود. معماری داخلی می تواند تفاوت های هنگفتی را در مقایسه با مصالح انتخابی ایجاد کند. در طول ساخت ویلا ، سبک معماری مورد نظر صاحب ساختمان از طریق مصالح ومواردی که باید انتخاب شود ، زنده می شود. در این مرحله ، یکی دیگر از عناصر مهم انتخاب تیمی است که قادر خواهند بود کار خود را به درستی در سطحی با کیفیت مطلوب انجام دهند. تجربه معمار که پروژه را مدیریت می کند برای صاحبان ویلا برای رسیدن به خانه رویایی آنها بسیار مهم است.

9. مواردی که باید در زندگی ویلا در نظر بگیرید

زندگی ویلایی با زندگی آپارتمانی یا برج ها و مجتمع ها متفاوت است. امروزه معمولاً قوانین و ساز و کار مدیریتی در آپارتمان ها یا برج ها وجود دارد که مسئولیت های مشترکی دارد. اما برای زندگی در ویلا ، این قوانین وجود ندارد. شما مسئول ویلای خود هستید. رسیدن به ویلای رویایی شما تضمین نمی کند که زندگی شما در آن عالی خواهد بود. بسته به سبک ویلا ، موقعیت مکانی ، ویژگی های معماری ، زندگی خانوادگی ، مشخصات فنی ، ممکن است لازم باشد در مورد مسائل مختلف تصمیمات جدی بگیرید. به عنوان مثال ، برای خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند ، ایمنی فرزندانشان مهمترین مسئله است. اگر در باغ خود استخر دارید ، اطمینان حاصل کنید که استخر شما موارد ایمنی را دارد تا از غرق شدن فرزندان در این استخر جلوگیری کنید. باز هم در مورد ویلاهای چند طبقه ، ممکن است لازم باشد از نرده های جدا کننده در بالای پله ها برای جلوگیری از خطر سقوط از پله ها استفاده کرد. علاوه بر این ، گرمایش ، سرمایش ، روشنایی ، مانند هزینه ها فقط توسط صاحب ویلا تامین می شود ، چنین تجهیزات فنی باید به درستی حل شود و سناریوها بر این اساس برنامه ریزی شود. در این مرحله ، استفاده از تجهیزات هوشمند و امنیتی مناسب خواهد بود.

گروه معماری هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

10. ویلا به عنوان سرمایه گذاری

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلا می گیرید ، باید در نظر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری جدی نیز محسوب می شود. ممکن است شرایط زندگی همیشه مثل امروز نباشد و شما بخواهید روزی در آینده ویلای خود را بفروشید. هنگام برنامه ریزی و ساخت ویلای خود با چنین شرایطی ، بهتر است که مطمئن شوید کاری که انجام می دهید ارزش سرمایه گذاری قابل توجهی نیز دارد. زیرا وقتی ویلایی با طراحی نامناسب می سازید که سخت ممکن است به فروش رسد ، دیگر نمی توانید کاری کنید. به همین دلیل ، قبل از هر ساخت و سازی مطمئن شوید که نبض بازار را بررسی کرده و پروژه ای بسازید که تا حد امکان از نظر موقعیت مکانی مناسب باشد و با گذشت زمان ارزش آن افزایش یابد. طراحی زیبا و معماری اصولی نه تنها ارزش ویلا شما را افزایش می دهد ، بلکه فروش آن را در هر زمان آسان می کند. در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، سهولت فروش و همچنین ارزش ملک عنصر مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.