دلایل بسیاری برای پوشاندن استخر وجود دارد که هر یک از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. اگرچه استخر خود را تمیز نگه می دارید و تجهیزات مربوط به آن را نگهداری می کنید اما پوشش آن باعث کاهش مصرف انرژی و هزینه ها، تبخیر و صرفه جویی در وقت شما می شود. کاور یا روکش استخر فقط یکی از آن مواردی است که دیر یا زود مجبور به خرید آن خواهید شد. استخر شما ممکن است اکنون آبی باشد، آب در آن آرام و ساکن و فضایی عالی داشته باشد و به همان اندازه که در حیاط خلوت خود هستید، به بهشت نیز ​​نزدیک شوید. شما برای نگهداری از استخر و تمیز نگه داشتن آن ممکن است سخت کار کنید و این نشان دهنده تلاش شما است اما پس از آن در طول شب، شدت باد می تواند افزایش یابد. صبح روز بعد استخر شما حوضچه ای غیرقابل تشخیص است که پر از برگ، شاخه ها و زباله های شب گذشته است. یک کاور یا روکش استخر به شما کمک می کند تا استخر خود را تمیز نگهدارید و از این پیشامدها پیشگیری کنید.

کاور استخر
کاور استخر

دلایل اهمیت استفاده از کاور یا روکش استخر

 • کاور یا روکش استخر سرعت تبخیر را کاهش می دهد یا متوقف می کند.

 شاید خاطرتان باشد که در علوم دبستان در مورد تبخیر برخی نکات را یاد گرفتید. این فرآیندی است که در آن یک مایع به بخار تبدیل می‌شود و این بدان معنا است که اگر هر روز آب استخر شما پوشانده نشود، برای آن چنین اتفاقاتی می‌افتد.

شرکت هایکو دکور در زمینه خدمات طراحی ، بازسازی ، نوسازی ساختمانی با تیم حرفه ای و مجرب فعالیت دارد. برای مشاوره و کارشناسی رایگان باشماره های02144309759-09124060717-09124110825 تماس بگیرید . برای ارتباط با مدیریت به پیج اینستاگرام ما مراجعه کنید.

 

 • کاور یا روکش استخر مصرف مواد شیمیایی را کاهش می دهد:
  چشم های قرمز و عطسه یک عارضه  ناشی از وجود مواد شیمیایی در آب است. مواد شیمیایی در استخر می تواند واکنش هایی از تحریک گرفته تا آلرژی و آسم را ایجاد کند. استفاده از کاور یا روکش استخر مصرف مواد شیمیایی استخر را بین 35 تا 60 درصد کاهش می دهد.
 • کاور یا روکش استخر گرمای استخر را حفظ می کند.
  پوشاندن استخر آب گرم در شب باعث کاهش اتلاف گرمای آن می شود و این به معنای این است که آب گرم تر خواهد ماند. هر کسی که تا به حال در استخر سرد شنا کرده باشد، می تواند به شما بگوید که گرم بودن آب بسیار مهم است. برای استخری که برای گرم شدن به خورشید متکی است، پوشاندن آن در شب همچنان می تواند آن را به اندازه کافی گرم کند تا افراد بتوانند روز بعد در آن شنا کنند. لازم نیست گران ترین کاور یا روکش استخر را بخرید تا متوجه تفاوت آنها شوید. به عنوان نمونه روکش های وینیل و خورشیدی ارزان قیمت هستند و همچنان آب را گرم نگه می دارند.
روکش استخر
روکش استخر
 • کاور یا روکش استخر برگ ها، شاخه ها و زباله های حیاط را نگه می دارد.
  یک استخر بدون کاور یا روکش استخر را تجسم کنید. موارد خارج از کنترل مانند اسباب بازی های سگ، حشرات مرده، برگ درختچه ها در استخر شما می افتد. پس شما باید از کاور یا روکش استخر استفاده کنید تا از ریزش برگ یا هر موجودی به داخل استخر پیشگیری کنید.

فیلم نصب روکش استخر توسط شرکت هایکو دکور

 

 • تعمیر و نگهداری کمتر استخر
  آیا از جارو کردن استخر لذت می برید؟ حتی اگر از این کار هیجانی غیرقابل وصف به شما دست دهد، آیا بهتر نیست کمتر و برای مدت زمان کمتری استخر را جارو بکشید؟ کاور یا روکش استخر نگهداری از استخر را برای شما بسیار آسان تر می کند.
 • کاور یا روکش استخر در هزینه ها صرفه جویی می کند.
  آیا می دانستید برخی موارد چقدر ارزش سرمایه گذاری دارند؟ کاور یا روکش استخر یکی از این موارد است. کاور یا روکش استخر بخرید و در هزینه ها صرفه جویی کنید. هزینه قبوض گرمایشی کمتر خواهد شد، بنابراین مجبور نخواهید بود مواد شیمیایی زیادی بخرید و به همان اندازه آب مصرف کنید.